aboutus hero

O nás

Před pěti desítkami let se mladý Aldo Bensadoun, kterému jinak říkáme pan B, rozhodl uskutečnit svůj sen stát se nejlepším prodejcem obuvi na světě a zbytek je pouhá historie.

Naše vize

Naše vize

Můžeme být styloví, a přitom zůstat opravdoví. Máme pokorné duše a štědrá srdce. Jsme odvážní a nebojíme se postavit za něco velkého. A hlavně - stále nás to musí bavit! To je základ a odtud také pramení láska, kterou dáváme do výroby každé boty, kabelky nebo doplňku.

A mnohem více…

Naše historie

Naše historie

Náš zakladatel, pan B, se narodil jako syn obchodníka s obuví a vnuk ševce. Věřil, že může dělat víc než jen prodávat boty. Jeho stejnojmenná řada bot debutovala na šesti stopách regálů obchodního domu v roce 1972. V roce 1978 otevřel první volně stojící obchod ALDO ve svém milovaném Montrealu. Od té doby se do podnikání pustil naplno.

Dozvědět se více o historii
Jeden muž a odvážný sen

1972

Jeden muž a odvážný sen

V roce 1972 se mladý ALDO Bensadoun - syn obchodníka s obuví, vnuk ševce - vydal splnit sen. Vyzbrojen vášní a hluboce zakořeněným porozuměním obuvnickému byznysu si představoval jiný druh společnosti, značku, která se stará.

ALDO hodnoty
Otevírá se první volně stojící prodejna ALDO

1978

Otevírá se první volně stojící prodejna ALDO

První volně stojící prodejna ALDO se otevírá na Ste. Catherine Street v Montrealu v Kanadě. Končí tak éra pronajímání oddělení v obchodních domech.

Aldo s pomůckami do boje

1985

Aldo s pomůckami do boje

ALDO se stává prvním prodejcem, který překonal společenská tabu spojená s AIDS a aktivně podporuje boj proti této hrozné nemoci a ...to byl jen začátek.

Okolo světa

1993

Okolo světa

ALDO iniciuje svůj maloobchodní vstup na americký trh. První obchod ALDO US se otevírá poblíž Bostonu, Massachusetts. V roce 1995 expanduje ALDO na trh mezinárodní.

#AldoCrew

2016

#AldoCrew

Komunita #AldoCrew se zrodila v roce 2016 a udržuje zákazníky v centru všeho, co děláme, a vytváří platformu pro zákazníky po celém světě, aby tak mohli sdílet každodenní inspiraci.

Jsme klimaticky neutrální

2018

Jsme klimaticky neutrální

Jsme hrdí na to, že jsme první společností vyrábějící módní obuv a doplňky na světě, která získala certifikaci klimaticky neutrální pro naše podnikové prodejny, kanceláře a distribuční centra.

Vítejte na oficiálním e-shopu aldo pro Českou republiku. Bohužel, váš prohlížeč není kompatibilní s nejmodernějšími standardy a náš e-shop se nebude zobrazovat správně. Použijte prosím jiný prohlížeč.

Mozilla Firefox
Google Chrome

Děkujeme za pochopení.